Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Modernizacja Traktu Konnego na odcinku od. Smoluchowskiego do ul. Chodowieckiego

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Przystąpiliśmy do realizacji zadania związanego z modernizacją Traktu Konnego. Trakt Konny zyska w tym roku nową nawierzchnię, na odcinku liczącym niemal 1 km.

Nawierzchnia Traktu Konnego zostanie zmodernizowana na odcinku od ul. Smoluchowskiego do ul. Chodowieckiego (ok. 200 m przed skrzyżowaniem z 3 Maja). Oprócz nawierzchni jezdni, Wykonawca wyremontuje także chodnik po stronie Placu Zebrań Ludowych. Chodnik będzie wykonany z kostki kamiennej i brukowej. Ponadto Wykonawca przez rok od zakończenia inwestycji będzie miał w obowiązku pielęgnować trawnik wzdłuż trasy.

Inwestycja jest częścią programu „Modernizacja nawierzchni dróg na terenie Gdańska”.Przewidywany termin realizacji - koniec sierpnia 2019 r.

Widok przed realizacją zadania

traktkonny 1
Aktualizacja 14.05.2019 r.
Kontynuowane są prace przy wykonaniu podbudowy nowego chodnika przy Trakcie Konnym oraz przy układaniu krawężników betonowych. Rozpoczęto też układanie nowej nawierzchni części chodnika z kostki brukowej.

Trakt 05 19 4

Aktualizacja 30.04.2019 r.
Wykonawca rozpoczął prace rozbiórkowe starej nawierzchni Traktu Konnego oraz chodników. Trwają prace przy układaniu nowych betonowych krawężników oraz układania podbudowy pod nawierzchnię nowego chodnika. Zieleń została zabezpieczona przed ewentualnymi uszkodzeniami w czasie modernizacji.

Trakt konny 04 19 1

Aktualizacja, 23.04.2019 r.

We wtorek, 23 kwietnia, o godz. 6 rano rozpoczęły się prace związane z modernizacją Traktu Konnego. Od 23 kwietnia wyłączony z ruchu jest prawy pas Traktu Konnego, na odcinku od ul. Smoluchowskiego do ul. Chodowieckiego.

Zawężenie ruchu na Trakcie Konnym utrzyma się przez co najmniej dwa miesiące. W związku z wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu, kierowcy nie będą mogli skręcać z Traktu Konnego w ul. Chodowieckiego, Tuwima i Śniadeckich. Wykonawca – firma MTM.S.A przeprowadzi także remont chodnika. Dojście do posesji pozostanie zapewnione.

Trakt Konny mat DRMG

Trakt 04 19 27

Aktualizacja. 1.04.2019 r.

W ostatnim tygodniu marca podpisano umowę na modernizację Traktu Konnego,  na odcinku od ul. Smoluchowskiego do ul. Chodowieckiego. Przewidywany koniec prac to sierpień 2019 roku.

 Trakt Konny  zostanie wyremontowany na odcinku od ul. Smoluchowskiego do ul. Chodowieckiego. Droga  zyska w tym roku nową nawierzchnię, na odcinku liczącym niemal 1 km. Koszt inwestycji to niecałe 3,9 mln złotych. Wykonawcą będzie firma MTM.S.A która wyremontuje Trakt Konny do końca sierpnia. 

 Prace rozpoczną się po uzgodnieniu tymczasowej organizacji ruchu, która musi zyskać akceptację Komisji ds. bezpieczeństwa i organizacji ruchu drogowego przy Miejskim Inżynierze Ruchu.