Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Modernizacja ul. Hallera w Gdańsku na odcinku od ul. Okrzei do ul. Mickiewicza oraz na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Kościuszki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Przystąpiliśmy do realizacji zadnia: „Modernizacja ul. Hallera w Gdańsku na odcinku od ul. Okrzei do ul. Mickiewicza (z wyłączeniem zmodernizowanego odcinka ulicy w obrębie skrzyżowania z ul. Reja) – jezdnia w kierunku Brzeźna (odcinek I) oraz na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Kościuszki – jezdnia w kierunku Brzeźna (odcinek II)” w ramach zadania pn. Modernizacja dróg na terenie Gdańska

Zakres rzeczowy zamówienia będzie obejmował:

Modernizację ul. Hallera w Gdańsku, na dwóch odcinkach o łącznej długości ok. 900 m, poprzez wykonanie:

  • remontu nawierzchni jezdni wraz z wymianą konstrukcji nawierzchni na całym remontowanym odcinku,
  • remont nawierzchni zatok postojowych,
  • remontu nawierzchni chodników,
  • wymiany krawężników i obrzeży,
  • regulacji sytuacyjnej i wysokościowej dojść, chodników oraz zjazdów z posesji do posesji w granicach pasa drogowego i na działkach przyległych do pasa drogowego,
  • regulacji armatury i zabezpieczenie istniejącego uzbrojenia terenu,
  • oznakowanie poziomego i pionowego,
  • nasadzeń trawników wraz z pielęgnacją w okresie pierwszych 12 miesięcy obowiązywania gwarancji jakości,
  • nasadzeń krzewów wraz z pielęgnacją w okresie pierwszych 36 miesięcy obowiązywania gwarancji jakości.

Widok przed realizacją zadania Hallera 12 19 10

 


Termin wykonania zadania jest zaplanowany na koniec czerwca 2020 r.

Aktualizacja, 7.04.2020 r.

Na al. Hallera wykonawca rozebrał starą nawierzchnię lewego pasa jezdni. Obecnie teren jest wyrównywany i przygotowywany do ułożenia warstw podbudowy nawierzchni.

Hallera 04 20 13

Aktualizacja 31.03.2020 r. 

UWAGA! Zmiany na al. Hallera!

Z uwagi na uszkodzenie nawierzchni jezdni na wysokości nr 131 al. Hallera (kierunek Brzeźno), na ok. 3 godziny zamknięty dla ruchu został odcinek od ul. Mickiewicza do ul. Kościuszki. Ruch na tym odcinku powinien zostać przywrócony ok. godziny 15 tej. Do czasu wykonania koniecznych napraw należy omijać wyłączony z ruchu fragment al. Hallera i kierować się ul. Mickiewicza i Kochanowskiego. Za utrudnienia związane z realizacją robót przepraszamy, prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych prac.

 

Aktualizacja, 24.03.2020 r.

Wykonawca przystąpił do rozbiórki nawierzchni lewego pasa i wykonania warstw podbudowy.

Hallera 24 03 20 20

Ponadto 24 marca wprowadzono zmiany w organizacji ruchu. Zajęty został cały lewy pas na odcinku od ul. Okrzei do ul. Kościuszki. Zmiany będą obowiązywały przez ok. 6 tygodni.

Hallera 16 03 20b szablon OpenStreetMap1

Aktualizacja, 17.03.2020 r.

Od soboty, 21 marca na al. Hallera ( w kierunku Brzeźna) funkcjonować będzie zmieniona organizacja ruchu. Zmiany zostaną wprowadzone o godz. 5 rano i będą obowiązywały do wtorku 24.03.

Odcinek ul. Okrzei – ul. Mickiewicza

Zawężenie prawego pasa al. Hallera ( w kierunku Brzeźna) wraz z całkowitym zamknięciem zachodniej części skrzyżowania Hallera – Mickiewicza . Objazd wyznaczono ul. Kościuszki.

Odcinek ul. Mickiewicza – ul. Kościuszki

Zawężenie lewego pasa al. Hallera (w kierunku Brzeźna)

24 marca planowane jest wprowadzenie kolejnych zmian, o których będziemy informowali z kolejnych komunikatach.

Hallera 16 03 20a szablon OpenStreetMap

Aktualizacja, 11.02.2020 r.

Umowę na realizację zadania podpisano z firmą MTM S.A. Koszt inwestycji wynosi ok. 2,9 mln złotych. Termin realizacji to czerwiec 2020 r. Wykonawcą zadania jest firma MTM S.A, która obecnie kontraktuje materiały niezbędne do przeprowadzenia prac. Rozpoczęcie robót planowane jest w marcu. Do tego czasu zostaną uzgodnione zmiany w organizacji ruchu, o których informować będziemy w najbliższym czasie w osobnym komunikacie.