Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Budowa ul. Nowej Portowej na terenie PCI

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Przystąpiliśmy  do realizacji zadania związanego z budową ul. Nowej Portowej na terenie Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego.

 Zakres zadania obejmuje budowę jezdni o długości ok. 500 metrów wraz z chodnikami. Wybudowane zostanie także oświetlenie, kanalizacja deszczowa, sieć wodociągowa. Bardzo ważnym elementem inwestycji będzie także zabezpieczenie rurociągów naftowych Grupy Lotos S.A i PERN „Przyjaźń” S.A. Droga biec będzie częściowo nad wspomnianymi rurociągami.

Zadanie jest jednym z elementów programu budowy wewnętrznego układu drogowego na terenie PCI, mającego na celu komercjalizację terenów położonych na terenach Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego (PCI) wzdłuż Trasy Sucharskiego, rozciągających się w stronę Portu Gdańsk i Terminala DCT.

Prace mają potrwać do końca lipca 2020 r.

Aktualizacja, 31.07.2020 r.

Ułożono warstwy ścieralne na całym zakresie zadania. Wymalowano także pasy. Obecnie przygotowujemy się do rozpoczęcia procedur odbiorowych.

nowa2

Aktualizacja, 13.07.2020 r.

Obecnie trwają prace związane z budową obiektu mostowego. Zakończono już budowę jezdni i chodnika. Obecnie trwają prace wykończeniowe na trasie.

nowa portowa 1

Aktualizacja, 9.04.2020 r.

Wykonano  nasyp na drodze wewnętrznej od strony biurowca Koga. Rozpoczęto również wykonywanie wykopów w obrębie rurociągów w celu ich zabezpieczenia. Trwa budowa nasypów pod chodnikami i drogą rowerową wzdłuż Nowej Portowej orz podbudowy jezdni. Jednocześnie budowane są fundamenty pod słupy oświetleniowe. Jednocześnie trwają prace przy budowie sieci wodociągowej. Włączono już  jeden z nowych odcinków sieci wodociągów do istniejącej sieci.

Nowa Portowa 04 20 13

Aktualizacja, 11.03.2020 r.

Zakończyły się prace nad wzmocnieniem gruntu i wykonaniem pali przemieszczeniowych. Rozpoczęto wykonywanie nasypów drogowych i fundamentów pod słupy oświetleniowe. Prowadzone są także roboty przy układaniu instalacji sanitarnej i sieci wodociągowej.

NowaPortowa 03 20 7

Aktualizacja, 27.02.2020 r.

Na terenie budowy na ukończeniu są prace związane z humusowaniem ziemi. Wykonawca przystąpił do robót przygotowawczych, które umożliwią zagęszczenie gruntu. Docelowo na miejscu zostaną ułożone specjalne pale przemieszczeniowe.

NowaPortowa 8

Aktualizacja, 16.01.2020 r.

13 stycznia została podpisana umowa z Wykonawcą na realizację zadania. Przetarg wygrała firma STRABAG Sp. z o.o. Koszt inwestycji to ok. 13,7 mln złotych. Termin realizacji zadania to lipiec 2020 r.