Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Przebudowa ul. Podwale Przedmiejskie w Gdańsku - skrzyżowanie z ul. Łąkową

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Przystąpiliśmy  do realizacji inwestycji polegającej na przebudowie ul. Podwale Przedmiejskie i otwarciu skrzyżowania z ul. Łąkową. W ramach inwestycji przebudowana zostanie także sieć kanalizacji sanitarnej.

Nowa inwestycja polega na przebudowaniu skrzyżowania Podwala Przedmiejskiego z ul. Łąkową. Ponadto zostanie utworzone przejście naziemne, zmodernizowany zostanie także 250-metrowy odcinek Podwala. Oprócz wymiany nawierzchni, utworzone zostaną pasy dla rowerzystów i wyremontowane zostaną chodniki po obu stronach ulicy. Wykonawca przebuduje także torowisko i perony tramwajowe, by  umożliwić dojście do przystanku Akademia Muzyczna. Przebudowane zostaną także zatoki autobusowe.  Zadanie przewiduje także wykonanie kanalizacji deszczowej, instalacji sanitarnej i wodociągowej. 

Termin realizacji: czerwiec 2020 r.

Zamówienie dotyczy projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej pn.  „Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska”.

Aktualizacja, 14.02.2020 r.

W poniedziałek, 17 lutego, w godzinach porannych planowane jest zawężenie do dwóch pasów ruchu odcinka ul. Podwale Przedmiejskie w pobliżu skrzyżowania z ul. Łąkową. Zmiany będą obowiązywały na jezdni w kierunku Przeróbki, od ul. Kamienna Grobla do wysokości przystanków tramwajowych „Akademia Muzyczna”. Taka organizacja ruchu utrzyma się przez ok. 3-4 tygodnie. W tym czasie na wspomnianym odcinku nie będzie można poruszać się chodnikiem.

Lakowa Podwale

Aktualizacja, 7.02.2020 r.

W poniedziałek, 10 lutego wykonawca prac związanych z przebudową Podwala Przedmiejskiego z ul. Łąkową wejdzie na teren budowy.  Termin realizacji to czerwiec 2020 r. 

 Aktualizacja, 20.12.2019 r.

20 grudnia podpisanow umowę na realizację zadania. Wykonawcą jest firma MTM S.A z Gdyni. Koszt inwestycji to ponad 10,5 mln złotych.