Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Kończą się prace przy zabudowie terenu rekreacyjnego na Leśnej Górze w Brętowie

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Kończą się prace przy zabudowie terenu rekreacyjnego na Leśnej Górze w Brętowie

Od Maj 15, 2019 09:45 aż Maj 15, 2019 11:45
Wysłany przez Zespół Komunikacji Społecznej

Wkrótce zakończą się prace związane z zagospodarowaniem terenu rekreacyjnego przy ul. Leśna Góra w Brętowie. Rozpoczęły się właśnie procedury odbiorowe.  Koszt realizacji zadania wyniósł około 900 tys. złotych.

To pierwsze tego typu miejsce w Gdańsku, które ma służyć nie tylko najmłodszym, ale także dorosłym mieszkańcom.  Przy ul. Leśna Góra powstał teren rekreacyjny, który ma zachęcać do spędzania wolnego czasu w lesie i w jego pobliżu. Takie rozwiązanie ma się przyczynić m.in. do ochrony miejscowej przyrody i zwiększyć świadomość gdańszczan na temat ekologii.

W ramach inwestycji powstał m.in. drewniany gaj dla najmłodszych. Mieszkańcy wkrótce będą mogli spędzać czas pod altaną, do której prowadzą nowe ścieżki dla pieszych. Ponadto w ramach zadania doposażono istniejący plac zabaw o nowe zabawki. Miejsce zyskało także nowe ławki, kosze na śmieci i stoły do gry w szachy. W Brętowie pojawiły się urządzenia siłowni pod chmurką. Niemal każdy z nowych elementów wykonany jest z naturalnych surowców.

Inwestycja jest jednym z elementów programu  „Rozbudowa infrastruktury rekreacyjnej na terenach miejskich”, który przewiduje budowę miejsc odpoczynku na terenach przy wejściach do lasu. Zagospodarowanie tzw. strefy buforowej lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego to wspólny projekt Gminy Miasta Gdańska, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku oraz Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych. Lokalizacje nowych terenów rekreacyjnych wybrano w trakcie konsultacji społecznych.

Niebawem powstanie podobne miejsce na gdańskiej Strzyży, dla budowy którego procedowane jest postępowanie przetargowe. W pobliżu wejścia do lasu przy ul. Ludowej zaplanowano budowę placu zabaw, na którym pojawią się także miejsca do piknikowania, stojaki na rowery i ławeczki. Ponadto Wykonawca wybuduje schody terenowe. W zakresie zadania znalazła się także pielęgnacja zieleni.

W planach jest także utworzenie miejsc rekreacji w trzech innych lokalizacjach: w pobliżu ul. Michałowskiego, ul. Abrahama i ul. Niedźwiednik. Dla tych zadań została już pozyskana dokumentacja projektowa.