Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - W tym roku powstaną dwie kolejne toalety na plaży

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

W tym roku powstaną dwie kolejne toalety na plaży

Od Maj 15, 2019 09:43 aż Maj 15, 2019 11:43
Wysłany przez Zespół Komunikacji Społecznej

W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na budowę dwóch nowych toalet na gdańskich plażach. Obiekty powstaną przy plażowych wejściach nr 75 i 78 w pobliżu ul. Jantarowej.

W ostatnich latach w Gdańsku zainwestowano w cztery nowe toalety na plażach. W tym roku powstaną dwie kolejne. W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na budowę toalet publicznych przy wejściach nr 75 i 78  wraz z uzbrojeniem i urządzeniem terenu. Będą to obiekty parterowe o charakterze całorocznym. Z uwagi na prowadzone prace i obowiązek zabezpieczenia terenu budowy, w trakcie trwania robót dostęp do poszczególnych wejść na plaże może być utrudniony.

- Inwestycja oprócz budynków ogólnodostępnych toalet wraz z infrastrukturą podziemną obejmuje również przebudowę ciągów pieszych umożliwiających dojście zarówno do budynku toalety,  jak i w pobliże plaży osobom niepełnosprawnym – mówi Włodzimierz Bartosiewicz Dyrektor Naczelny Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

W parterowych budynkach o pow. ok. 35 m2 mieścić się będą dostępne z wydzielonych umywalni dwie kabiny sanitarne przeznaczone dla kobiet i mężczyzn oraz toaleta dla osób niepełnosprawnych. Na zewnątrz znajdować się będą stanowiska pryszniców, które na okres zimy będą demontowane. Do nowych toalet dostosowane zostaną również dojścia zarówno do budynków, jak i w pobliże plaży.  Budowa nowych toalet ma zakończyć się w listopadzie 2019 roku.

Nowe obiekty będą miały takie same parametry, jak te które wybudowano przy wejściach na plażę między Jelitkowem, a Brzeźnem (wejścia nr 46,48,50,63). Obecnie trwa procedura przygotowawcza do ogłoszenia przetargu dla budowy bliźniaczego obiektu przy wejściu nr 60.

Charakterystyczne parametry techniczne każdego z obiektów

Powierzchnia zabudowy                                                                                      34,50 m2

                Kubatura                                                                                                    113,85 m3

                Wysokość                                                                                                   3,30 m

                Powierzchnia całkowita                                                                        34,50 m2

                Powierzchnia użytkowa                                                                       24,71 m2

                Wymiary (długość / szerokość)                                                         6,90 x 5,00 m

                  - wraz z zadaszeniem nad wejściem:                                           6,90 x 6,90 m