Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Ogłaszamy ponownie przetarg na opracowanie koncepcji krytego lodowiska na południu Gdańska

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Ogłaszamy ponownie przetarg na opracowanie koncepcji krytego lodowiska na południu Gdańska

Od Maj 10, 2019 09:56 aż Maj 10, 2019 23:56
Wysłany przez Zespół Komunikacji Społecznej

W tym tygodniu zostanie ogłoszony powtórny przetarg na opracowanie koncepcji budowy krytego lodowiska na Ujeścisku. Z uwagi na zbyt wysoką ofertę, pierwsze postępowanie zostało unieważnione.

Gdańsk inwestuje w kolejny obiekt sportowy. Kryte lodowisko powstać ma w dzielnicy Ujeścisko-Łostowice. Okolica ta w chwili obecnej posiada największą dynamikę wzrostu ludności w mieście, więc wybór lokalizacji był nieprzypadkowy.  Według planów, obiekt zostanie w przyszłości wybudowany w pobliżu planowanej linii tramwajowej Nowa Warszawska i budowanej obecnie Nowej Bulońskiej. Mieszkańcy będą mogli z niego korzystać przez cały rok.

Pierwszym krokiem inwestycyjnym dla budowy lodowiska jest opracowanie koncepcji architektoniczno-przestrzennej, która określi najkorzystniejsze rozwiązania wskazane dla tego obiektu. Do końca tygodnia zostanie ogłoszony przetarg na opracowanie koncepcji. Jej Wykonawca przeanalizuje kilka wariantów:

1) lodowisko rekreacyjno-treningowe – obiekt z jedną taflą, trybunami i torami do curlingu;

2) lodowisko rekreacyjno-treningowe – obiekt z dwiema taflami, trybunami i torami do curlingu;

3) lodowisko rekreacyjno-profesjonalne – obiekt z jedną taflą, trybunami i torami do curlingu;

4) lodowisko rekreacyjno-profesjonalne – obiekt z dwiema taflami, trybunami i torami do curlingu;

5) lodowisko rekreacyjno-profesjonalne – obiekt z dwiema taflami, trybunami i torami do curlingu oraz obiekt krytego basenu;

6) lodowisko rekreacyjno-treningowe – obiekt z jedną taflą, trybunami i torami do curlingu oraz obiekt krytego basenu.

Dokument ma zostać opracowany w okresie 6 miesięcy od daty podpisania umowy. Wybrany wariant posłuży do opracowania dokumentacji projektowej.

Pierwszy przetarg nie przyniósł rozstrzygnięcia. Najkorzystniejsza oferta złożona w postępowaniu znacznie przekraczała kwotę, jaką zamierzano przeznaczyć na opracowanie koncepcji. Na sfinansowanie zamówienia zabezpieczono 200 tys. złotych, tymczasem oferta opiewała na niemal 898 tys. złotych. Otwarcie ofert w nowym przetargu  przewidziano na przełom czerwca i lipca.