Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Po Świętach Wielkanocnych ruszą prace na Trakcie Konnym

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Po Świętach Wielkanocnych ruszą prace na Trakcie Konnym

Od Kwiecień 11, 2019 13:01 aż Maj 01, 2019 23:01
Wysłany przez Zespół Komunikacji Społecznej

We wtorek 23 kwietnia, o godz. 6 rano rozpoczęły się prace związane z modernizacją Traktu Konnego. Od 23 kwietnia wyłączony z ruchu jest prawy pas Traktu Konnego, na odcinku od ul. Smoluchowskiego do ul. Chodowieckiego.

Zawężenie ruchu na Trakcie Konnym utrzyma się przez co najmniej dwa miesiące. W związku z wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu, kierowcy nie mogą skręcać z Traktu Konnego w ul. Chodowieckiego, Tuwima ( a nie jak wcześniej informowaliśmy Traugutta) i Śniadeckich. Na czas tymczasowej organizacji ruchu na ul. Tuwima obowiązuje ruch dwukierunkowy. Wykonawca – firma MTM.S.A przeprowadzi także remont chodnika. Dojście do posesji pozostanie zapewnione.

Trakt Konny zyska w tym roku nową nawierzchnię, na odcinku liczącym niemal 1 km. Oprócz nawierzchni jezdni, Wykonawca wyremontuje także chodnik po stronie Placu Zebrań Ludowych. Chodnik będzie wykonany z kostki kamiennej i brukowej. Ponadto Wykonawca przez rok od zakończenia inwestycji będzie miał w obowiązku pielęgnować trawnik wzdłuż trasy. Przewidywany koniec prac to sierpień 2019 roku.

Wykonawcą prac jest firma MTM S.A. Koszt inwestycji to niemal 3,9 mln złotych.

Zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z remontem Taktu Konnego nastąpią czasowe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Przystanek „Uniwersytet Medyczny” 04 [1599] dla linii 115, 131, 283, N1, N4 i N13 w kierunku do Centrum, zostanie przeniesiony (cofnięty) o ok. 50 metrów w kierunku ul. Smoluchowskiego. Przystanek „Brama Oliwska” 04 [1541] dla linii N1, N4 i N13 zostanie czasowo zawieszony.

Trakt konny nowy