Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Koniec prac przy budowie prawoskrętu na al. Havla

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Koniec prac przy budowie prawoskrętu na al. Havla

Od Styczeń 07, 2021 11:54 aż Styczeń 09, 2021 13:54
Wysłany przez Zespół Komunikacji Społecznej
Hits: 59

Pod koniec grudnia zakończyła się budowa prawoskrętu na al. Havla. Zadanie zostało zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Koszt jego budowy wyniósł niecałe 950 tys. złotych.

Inwestycja dotyczyła szybszego wyjazdu z al. Havla w kierunku al. Armii Krajowej (skrzyżowanie al. Armii Krajowej i ul. Łostowickiej). W ramach zadania wybudowano pas do skrętu w prawo. Inwestycja objęła swoim zakresem również przebudowę chodników, oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnej.

Dzięki inwestycji mieszkańcy południowych dzielnic Gdańska zyskali szybszy wyjazd z al. Havla, ul. Wilanowskiej i Witosa w kierunku Armii Krajowej i ul. Łostowickiej. Zadanie zostało przegłosowane w Budżecie Obywatelskim 2019. Wykonawcą prac była firma HYDRO-MAG Sp. z o.o. Koszt budowy wyniósł ok. 950 tys. złotych.

Co ciekawe, w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 zostanie wykonany również lewoskręt z al. Havla w kierunku obwodnicy Trójmiasta. Zawiera też element związany z poszerzeniem odcinka Wilanowskiej przed skrzyżowaniem z al. Havla w celu łatwiejszego wjazdu na ul. Łostowicką (przedłużenie Havla). Realizacja przewidziana jest na rok 2021 r.