Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Drogowa inwestycja przy lotnisku

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Drogowa inwestycja przy lotnisku

Od Listopad 20, 2020 12:03 aż Listopad 23, 2020 14:03
Wysłany przez Zespół Komunikacji Społecznej

Ogłoszono przetarg na budowę drugiej nitki ul. Słowackiego pomiędzy istniejącym skrzyżowaniem z ul. Spadochroniarzy a głównym wjazdem na teren Portu Lotniczego Gdańsk. Prace mają zakończyć się w maju przyszłego roku.

Ruszył przetarg na budowę odcinka jezdni ul. Słowackiego, pomiędzy istniejącym skrzyżowaniem z ul. Spadochroniarzy a głównym wjazdem na teren Portu Lotniczego Gdańsk. Druga nitka powstanie od strony północnej i usprawni kierowcom dotarcie na teren lotniska.

Projekt zakłada budowę drugiej jezdni o szerokości 7 m o dwóch pasach ruchu na długości około 372 mb oraz wykonanie chodnika, wjazdów, przebudowę oświetlenia drogowego z dostosowaniem dla dwóch jezdni, budowę kanalizacji deszczowej oraz pasa lokalnej retencji wraz z przebudową sieci wodociągowej.

Prace mają potrwać do maja 2021. Otwarcie ofert zaplanowano na drugą połowę grudnia. Inwestycja będzie realizowana ze środków z Budżetu Miasta Gdańska przy współfinansowaniu ze strony spółek Port Lotniczy Gdansk Sp. z o.o., MA Investment Sp. z o.o. i Interparking Polska Sp. z o.o.