Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Koniec prac na skrzyżowaniu al. Pawła Adamowicza z ul. Jabłoniową

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Koniec prac na skrzyżowaniu al. Pawła Adamowicza z ul. Jabłoniową

Od Sierpień 27, 2020 11:44 aż Wrzesień 15, 2020 13:44
Wysłany przez Zespół Komunikacji Społecznej

Od poniedziałku, 31 sierpnia bez utrudnień przejedziemy skrzyżowaniem al. Pawła Adamowicza z ul. Jabłoniową. Skrzyżowanie jest ostatnim drogowym elementem inwestycji związanej z budową linii tramwajowej zwanej roboczo jako Nowa Bulońska Północna. 


Nowe skrzyżowanie al. Pawła Adamowicza z ul. Jabłoniową ma formę skanalizowaną, z dwujezdniowym układem drogowym sterowanym za pomocą sygnalizacji. W ramach prac wykonany został również fragment ul. Nowej Jabłoniowej z obustronną ścieżką rowerową oraz chodnikami dla pieszych. Przebudowany odcinek włącza się w istniejący (jednojezdniowy) odcinek ul. Jabłoniowej na wysokości ul. Węgrzyna. 

Jabloniowa al. Pawla Adamowicza

Budowa al. Pawła Adamowicza (roboczo zwanej Nowa Bulońska Północna) jest częścią opracowanego przez władze miasta Strategicznego Programu Rozwojowego dzielnicy Południe na lata 2014-2020. Zadanie realizowane jest w ramach Gdańskiego Programu Komunikacji Miejskiej – GPKM etap IVa. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm, którego liderem jest firma NDI S.A. z Sopotu. Realizacja Al. Pawła Adamowicza to koszt 243 mln zł. Do zakończenia inwestycji pozostał jeszcze montaż windy na przystanku Lawendowe Wzgórze, który z uwagi na długie oczekiwanie planowany jest na listopad. Inwestycja dofinansowana jest z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 - 2020. Zadanie to otrzymało dofinansowanie z Unii Europejskiej w kwocie około 58,5 mln zł.