Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Kolejna inwestycja w poprawę stanu gdańskich chodników

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Kolejna inwestycja w poprawę stanu gdańskich chodników

Od Grudzień 03, 2018 13:59 aż Grudzień 10, 2018 22:59
Wysłany przez Zespół Komunikacji Społecznej

Ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji kolejnych chodników i jezdni w Gdańsku. Projekty, na podstawie których realizowane będą prace, powstać mają w około 4 miesiące od daty podpisania umowy. W 2018 roku na Gdański Program Chodnikowy wydano niemal 16 mln złotych.

Powstaną projekty na przebudowę kolejnych chodników
Zadanie jest jednym z elementów realizowanego od 2014 roku Gdańskiego Programu Chodnikowego. Kryteria wyboru lokalizacji typowanych do programu modernizacji chodników są zawsze takie same. Najważniejsze to stan techniczny chodnika, intensywność ruchu, znaczenie komunikacyjne oraz zapewnienie mieszkańcom dogodnego i bezpiecznego dojścia do przystanków komunikacji miejskiej oraz placówek oświatowych. Realizacja programu odbywa się w koordynacji z Gdańską Infrastrukturą Wodociągowo-Kanalizacyjną Sp. z o.o. oraz Polską Spółką Gazownictwa Sp. z o.o., które prowadzą inwestycje w zakresie modernizacji i rozbudowy sieci.Ogłoszony 27 listopada przetarg dotyczy opracowania dokumentacji dla sześciu lokalizacji. Pierwszą z nich jest ul. Przy Torze, na odcinku od ul. Rejtana do ul. Głuchej. Projekt ma uwzględnić modernizację chodników i jezdni.


Kolejna dokumentacja na przebudowę chodnika i jezdni dotyczy ul. Równej, od  ul. Smętnej do ul. Sandomierskiej. W planie przewidziano także modernizację ul. Uranowej, na odcinku ul. E. Hoene do ul. Krzemowej.
Nowe chodniki pojawią się w przyszłości także na Wyspie Sobieszewskiej. Dokumentacja projektowa zostanie opracowana dla fragmentu chodnika i jezdni ul. Tęczowej, od ul. Nadwiślańskiej do ul. Turystycznej. Kolejną lokalizacją objętą przetargiem jest ul. Chodkiewicza, od  ul. Dworskiej do ul. Korzeniowskiego. W tym przypadku projekt dotyczył będzie jedynie modernizacji chodnika. Projekt powstanie także dla modernizacji fragmentu ul. Sówki, od skrzyżowania z ul. Stryjewskiego do ul. Kępnej.  Oferty w przetargu poznamy 5 grudnia. Dokumentacja ma powstać 123 dni od daty podpisania umowy.

W tym roku na poprawę stanu chodników wydano niemal 16 mln zł
W ramach tegorocznego z Gdańskiego Programu Chodnikowego  zrealizowano, bądź prace są na ukończeniu,  modernizację chodników 19 ulic. Łączna długości zmodernizowanych chodników wynosi ok. 6,1 km, natomiast długość zmodernizowanych w ramach programu jezdni - to ok. 1,5km. Koszt realizacji programu w 2018 opiewa na kwotę 15,93 mln zł.  Chodniki wyremontowano m.in. na ul. Subisława, Czajkowskiego, Cieszyńskiego czy Obrońców Wybrzeża.