Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu al. P. Adamowicza z ul. Kartuską

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu al. P. Adamowicza z ul. Kartuską

Od Czerwiec 25, 2020 12:46 aż Czerwiec 26, 2020 14:46
Wysłany przez Zespół Komunikacji Społecznej

W piątek, 26 czerwca ok. godziny 11.00 planowane jest otwarcie skrzyżowania Al. Pawła Adamowicza z ul. Kartuską oraz z ul. Stolema. Na skrzyżowaniu obowiązywać będzie docelowa organizacja ruchu, sterowana sygnalizacją świetlną. Bez utrudnień pojedziemy również ul. Limbową, która będzie ulicą jednokierunkową w kierunku Jasienia.

Ponadto we wtorek, 30 czerwca rozpocznie kursowanie tramwaj nr 12 na trasie z przystanku Migowo w kierunku pętli Ujeścisko. Na trasie wybudowano 6 przystanków (od strony Migowa). Są to: „Królewskie Wzgórze”, „Łabędzia”, „Stolema”, ”Zabornia”, „Ujeścisko” – węzeł integracyjny oraz „Lawendowe Wzgórze” – przystanek w pobliżu przedszkola nr 68. Tramwaje linii 12 pojadą ze standardową częstotliwością co 10 minut w godzinach szczytu i w międzyszczycie na trasie: Oliwa – Wrzeszcz – Siedlce – Piecki Migowo – al. Pawła Adamowicza – węzeł Ujeścisko – Lawendowe Wzgórze. Przy nowym węźle Ujeścisko zatrzymają się również autobusy linii 115, 120, 156, 174.

Budowa linii tramwajowej na al. Pawła Adamowicza jest częścią opracowanego przez władze miasta Strategicznego Programu Rozwojowego dzielnic południowych na lata 2014-2020. Zadanie realizowane jest w ramach Gdańskiego Programu Komunikacji Miejskiej – GPKM etap IVa. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm, którego liderem jest firma NDI S.A. z Sopotu. Realizacja inwestycji kosztować około 240 mln zł. Inwestycja dofinansowana jest z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 - 2020.