Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Kolejny etap prac na Stogach, zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowej 9 i zastępczej linii autobusowej T8

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Kolejny etap prac na Stogach, zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowej 9 i zastępczej linii autobusowej T8

Od Maj 22, 2020 05:24 aż Czerwiec 22, 2020 07:24
Wysłany przez Zespół Komunikacji Społecznej

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu prac przy przebudowie linii tramwajowej na odcinku Przeróbka - Stogi Plaża, od niedzieli, 24 maja do odwołania, obowiązywać będą zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowej 9 i linii autobusowej T8.

  • Linia 9

- tramwaje ze Strzyżynie dojadą do Stogów. W kursach ze Strzyży przystankiem końcowym będzie „Sucharskiego” 02 [2121], natomiast w kursach do Strzyży początkowym będzie przystanek „Sucharskiego”01 [2122].

  • Linia T8

- zwiększona zostanie częstotliwość funkcjonowania autobusowej linii zastępczej T8 (Stogi Plaża – Przeróbka): w dni powszednie do co ok.5 minut w godzinach szczytu, co ok. 10 minut poza szczytem i do co ok. 15 minut w godzinach wieczornych. W soboty, niedziele i święta linia będzie funkcjonować w ciągu dnia z częstotliwością co 7-10minut, natomiast wcześnie rano oraz wieczorem co ok. 15 minut.