Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Odnowiona kaplica na Cmentarzu Łostowickim

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Odnowiona kaplica na Cmentarzu Łostowickim

Od Marzec 24, 2020 10:49 aż Marzec 25, 2020 12:49
Wysłany przez Zespół Komunikacji Społecznej

Kaplica znajdująca się na terenie Cmentarza Łostowickiego została rozbudowana. W marcu zakończyły się prace związane z inwestycją.

Prace były realizowane w „starym” obiekcie, który wybudowano w latach 70-tych i wymagał modernizacji. W ramach prac połączono istniejącą kaplicę z rozbudowanym w latach 2015-2016 skrzydłem północnym w spójną pod względem funkcjonalnym i estetycznym całość.
Prace odbywały się zarówno wewnątrz, jak i w otoczeniu budynku. W zakresie inwestycji znalazły się roboty związane z przebudową pomieszczeń, wymianą dźwigu towarowego, przebudową instalacji wewnętrznych. Obiekt został ocieplony, wymieniono także drzwi i okna. Metamorfozie uległ również teren przy kaplicy. Obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wyremontowano chodnik oraz plac przed kaplicą, gdzie pojawiły nowe ławki. Ponadto wybudowano również schody zewnętrzne od strony południowej.
Wykonawcą prac była firma AM-FOR Arkadiusz Fortuna. Koszt inwestycji wyniósł niecałe 3 mln złotych.