Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Na Oruni powstanie miejsce do grillowania i mini górka saneczkowa

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Na Oruni powstanie miejsce do grillowania i mini górka saneczkowa

Od Luty 10, 2020 12:15 aż Luty 11, 2020 14:15
Wysłany przez Zespół Komunikacji Społecznej

W ramach Programu Rewitalizacji ogłoszono dwa przetargi na zagospodarowanie skwerów przy ul. Związkowej i ul. Gościnnej. Dzięki inwestycjom, mieszkańcy zyskają nowe miejsce do rekreacji, które mają powstań do grudnia br.

Skwer przy ul. Związkowej

Jednym z najważniejszych elementów skweru będzie mini boisko do piłki nożnej oraz siłownia „pod chmurką”. Zaplanowano montaż dwóch stołów do gier w szachy i chińczyka, ławek i stojaków rowerowych. Na terenie skweru przy ul. Związkowej przebudowana zostanie także nawierzchnia placu zabaw, pojawi się także nowa roślinność. Ponadto zaplanowano montaż oświetlenia oraz monitoringu.

Skwer przy ul. Gościnnej

Prace zaplanowano także na skwerze przy ul. Gościnnej, gdzie wybudowany zostanie deptak, wzdłuż którego pojawi się oświetlenie. Na miejscu przewidziano także miejsce do grillowania z przenośnymi grillami. Nieopodal placu usytuowany zostanie parking rowerowy wraz z ławkami. Na skwerze przewidziano również strefę do gier podwórkowych. Atrakcją, z której ucieszą się najmłodsi mieszkańcy jest mini górka saneczkowa.

Prace na obu zadaniach mają zakończyć się w grudniu 2020 r. Oferty w przetargu poznamy 10 marca.

Oba zadania są  elementami programu rewitalizacji dzielnic Gdańska, współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014- 2020.  Zrewitalizowane zostaną cztery obszary Gdańska: Nowy Port z Twierdzą Wisłoujście, Dolne Miasto, Orunia oraz Biskupia Górka ze Starym Chełmem. Część kosztów inwestycji zostanie pokryta dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Koordynatorem rewitalizacji czterech dzielnic Gdańska jest Biuro Rozwoju Gdańska. Poszczególne zadania w ramach programu oprócz Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska realizować będą także Gdańskie Nieruchomości i wspólnoty mieszkaniowe. Obecnie w ramach programu rewitalizacji dzielnic Gdańska prowadzone są prace przy przebudowie budynku przy ul. Floriańskiej. Ogłoszono również przetarg na przebudowę dawnego Ratusza przy ul. Gościnnej.