Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - W Gdańsku powstanie kolejne boisko

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

W Gdańsku powstanie kolejne boisko

Od Październik 07, 2019 08:16 aż Październik 07, 2019 23:16
Wysłany przez Zespół Komunikacji Społecznej

W Gdańsku są 102 boiska i to nie koniec…. Miasto planuje już budowę kolejnego. Nowe boisko powstanie przy Szkole  Podstawowej nr 83 w Gdańsku. Niebawem zostanie ogłoszony przetarg na realizację zadania.

Na gdańskich Kokoszkach powstanie kolejne boisko. W ciągu najbliższych dni zostanie ogłoszony  przetarg na budowę boiska wielofunkcyjnego wraz z zagospodarowaniem terenu. Inwestycja będzie realizowana na terenie SP 83 przy ul. Stokłosy.

Oprócz boiska, które będzie miało nawierzchnię poliuretanową, w ramach zadania zostanie wybudowany plac zabaw.  Wokół boiska powstanie także bieżnia, skocznia w dal, siłownia „pod chmurką”  z czterema urządzeniami i plac zabaw. Ponadto teren zostanie oświetlony. Pojawią się także elementy tzw. „małej architektury”. Ponadto przewidziano budowę trybun dla ok. 150 osób. Na terenie obiektu przewidziano także małe boisko trawiaste. Realizacja zadania ma potrwać do sierpnia 2020 r.

30 września zostało otwarte 102. boisko w Gdańsku. Wielofunkcyjne boisko z wyposażeniem ma  wymiary 30,45 x 20, dwutorową bieżnię wokół boiska o długości 125 metrów i piłkochwyty. Wykonano także  chodnik łączący ścieżkę dla rolkarzy z bieżnią.  Prace trwały od marca do lipca 2019 r. Koszt budowy boisk wyniósł ok. 580 tys zł.

Od roku 2006 w Gdańsku powstały już 102 boiska przyszkolne i osiedlowe. Wykaz wszystkich miejskich boisk wraz z regulaminem korzystania z nich i ujednoliconym cennikiem korzystania przez osoby spoza szkoły: https://www.gdansk.pl/urzad-miejski/wydzial-rozwoju-spolecznego/Nowe-boiska-nowe-mozliwosci-Zasady-korzystania-z-nowych-obiektow,a,17104