Wakacyjne remonty dróg w Gdańsku

Wakacyjne remonty dróg w Gdańsku

Od Lipiec 10, 2019 06:49 aż Lipiec 10, 2019 23:49

W Gdańsk

Wysłany przez Zespół Komunikacji Społecznej


Gdańsk od lat inwestuje w poprawę stanu infrastruktury drogowej, co wiąże się z utrudnieniami. Gdzie latem możemy natrafić na roboty drogowe?

Kontynuacje dużych inwestycji

Na największe utrudnienia kierowcy natrafią na budowie kilku dużych inwestycji, których realizacja trwa od dłuższego czasu. W związku z budową wiaduktu Biskupia Górka do połowy sierpnia obowiązywać będzie zamknięcie prawej jezdni ul. Okopowej oraz zamknięcie wlotu ul. Toruńskiej. W okolicy prowadzone są także prace związane ze stabilizacją osuwisk w regionie Biskupiej Górki, co wiązać się może z niewielkimi utrudnieniami na ul. Na Stoku.

Miasto prowadzi obecnie dwa duże zadania związane z infrastrukturą tramwajową. W dzielnicy Stogi trwa modernizacja linii tramwajowej, w związku z czym tramwaje kończą bieg przy ul. Sucharskiego. Aby dojechać na plażę komunikacją miejską, należy skorzystać  z zastępczej komunikacji autobusowej. Ze względu na zamknięcie ul. Stryjewskiego i ul. Nowotnej, także kierowcy muszą kierować się objazdami. Objazd w kierunku plaży wyznaczono ulicą Skiby, Niską, Rozłogi, Sokola i Kruczą. W kierunku Górek Zachodnich kierowcy poruszać się będą ul. Falck Polonusa, Tamka i Kłosową. Taka organizacja ruchu utrzyma się przez całe wakacje.

Kolejną dużą inwestycją jest budowa linii tramwajowej Nowa Bulońska Północna wraz z układem drogowym do budowanej szkoły przy ul. Jabłoniowej. W związku z inwestycją, do końca lipca na odcinku ul. Myśliwskiej (od skrzyżowania z ul. Wołkowyską do wysokości przystanku autobusowego w pobliżu skrzyżowania z ul. Powstania Kościuszkowskiego) obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Z uwagi na charakter prowadzonych prac zmiany obowiązują w weekendy, natomiast w dni powszednie w porze nocnej w godzinach od 21.00 do 5.00. Na utrudnienia kierowcy natrafią także na ul. Jabłoniowej. Zamknięty został odcinek ul. Jabłoniowej od zjazdu Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Warszawską. Objazdy wyznaczono ul. Leszczynową lub ul. Cedrową i al. Havla.

Do końca sierpnia prowadzone będą także prace na Trakcie Konnym. Od 1 lipca ruch odbywać się będzie jedynie prawym pasem jezdni, bez możliwości wjazdu z Traktu w ul. Orzeszkowej. Drobne utrudnienia mogą także pojawić na ul. Kutnowskiej, ul. Lindego i ul. Pagórkowej.

Utrudnienia także dla rowerzystów i pieszych

W okresie wakacyjnym prowadzone  są także inwestycje, których realizacja wpływa na ruch rowerzystów i pieszych. W związku z budową ścieżki rowerowej,  do końca września wzdłuż al. Hallera chodnik po wschodniej stronie Al. Hallera od Wczasy do Dworskiej będzie wyłączony z ruchu pieszego i rowerowego. Ruch rowerowy w kierunku plaży będzie możliwy zachodnią stroną Al. Hallera.

 Ruch pieszy natomiast wzdłuż ulic Dworskiej, Chodkiewicza, Korzeniowskiego i Wczasy, ale także zachodnią stroną Al. Hallera.  Trwa jednocześnie budowa drogi rowerowej na al. Legionów, która potrwa do listopada. W związku z inwestycją ruch pieszych na odcinku od ul. Kościuszki do Placu ks. Bronisława Komorowskiego może być utrudniony.

Ponadto niewielkie utrudnienia mogą pojawić się w związku z realizacją zadań związanych z budową oświetlenia w programie „Jaśniejszy Gdańsk” czy „Modernizacji i Budowy  Gdańskich Chodników”.  Latem piesi natrafią na utrudnienia m.in. na ul. Wita Stwosza, Polanki, Żuławskiej, Przybrzeżnej czy Zawodzie.

Wakacyjnych inwestycji będzie więcej

Część inwestycji rozpocznie się w drugiej połowie lipca i sierpniu. Dotyczy to m.in. kolejnego etapu prac związanych z budową układów drogowych wraz z kanalizacją w dzielnicy Osowa. Zakres zadania na ul. Koziorożca obejmuje odcinek od ul. Nowy Świat do ul. Jednorożca. Przewidziano budowę jezdni o łącznej szerokości 6 metrów. Wybudowane zostaną ronda na skrzyżowaniach: ul. Koziorożca z ul. Junony, ul. Koziorożca z ul. Jednorożca i z ul. Nową Koziorożca, ul. Nowej Koziorożca i z ul. Niedziałkowskiego. Przebudowane zostanie także skrzyżowanie ul. Niedziałkowskiego z ul. Starą Koziorożca. Zakończenie inwestycji przewidziano do końca 2020 roku.

Na przełomie sierpnia i września planowane jest rozpoczęcie kilku innych ważnych inwestycji, m.in. budowa naziemnego przejścia przez ul. Podwale Przedmiejskie w pobliżu skrzyżowania z ul. Łąkową czy poprawa stanu nawierzchni ul. Świętokrzyskiej. Ponadto planowane są remonty jezdni i chodników ul. Radosnej, ul. Wesołej, fragmentu ul. Zaroślak, ul. Wiosłowej i ul. Stolnika.  Z kolei na ul. Paganiniego powstaną miejsca parkingowe i wyremontowany zostanie chodnik.