Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Opracowanie koncepcji budowy krytego lodowiska w Gdańsku

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Ogłosiliśmy przetarg dla opracowania koncepcji architektoniczno – funkcjonalno – przestrzennej dla zadania inwestycyjnego pod nazwą: Budowa całorocznego, krytego lodowiska w Gdańsku, w dzielnicy Ujeścisko – Łostowice.

Gdańsk inwestuje w kolejny obiekt sportowy. Kryte lodowisko powstać ma w dzielnicy Ujeścisko-Łostowice. Okolica ta dynamicznie się rozwija, w chwili obecnej posiada największą dynamikę wzrostu ludności w mieście, więc wybór lokalizacji był nieprzypadkowy. Według planów, obiekt zostanie w przyszłości wybudowany w pobliżu planowanej linii tramwajowej Nowa Warszawska i budowanej obecnie Nowej Bulońskiej. Mieszkańcy będą mogli z niego korzystać przez cały rok. Użytkownikiem lodowiska będzie Gdański Ośrodek Sportu.

Pierwszym krokiem inwestycyjnym dla budowy lodowiska jest opracowanie koncepcji architektoniczno-przestrzennej, która określi jakie rozwiązania będą najbardziej wskazane dla tego obiektu. Do końca tygodnia zostanie ogłoszony przetarg na opracowanie koncepcji. Jej Wykonawca przeanalizuje kilka wariantów:

1) lodowisko rekreacyjno – treningowe – obiekt z dwiema taflami, trybunami i torami do curlingu;

2) lodowisko rekreacyjno – profesjonalne – obiekt z dwiema taflami, trybunami i torami do curlingu;

3) lodowisko rekreacyjno – profesjonalne – obiekt z dwiema taflami, trybunami i torami do curlingu oraz obiekt krytego basenu;

4) lodowisko rekreacyjno – treningowe – obiekt z jedną taflą, trybunami i torami do curlingu oraz obiekt krytego basenu.

Koncepcja ma powstać do marca 2020 roku. Posłuży ona do opracowania szczegółowej dokumentacji projektowej.

 

skates 2176562 960 720

Aktualizacja 30.08.2019 r.

13 sierpnia 2019 roku podpisaliśmy umowę na opracowanie koncepcji budowy krytego lodowiska z firmą MD Polska Sp. z o.o. Wykonawca zobowiązał się zakończyć opracowanie koncepcji do końca kwietnia 2020 roku.

Aktualizacja, 24.06.2019 r.

24 czerwca poznaliśmy oferty na opracowanie koncepcji budowy krytego lodowiska na Ujeścisku. Koncepcja ma powstać do marca 2020 roku.

Na opracowanie dokumentacji planowano przeznaczyć 200 tys. złotych. W przetargu wpłynęło 5 ofert, z których trzy nie przekroczyły wspomnianej kwoty. Wysokość ceny  stanowić będzie 40 proc.  oceny oferty, a pozostałe 60 proc. to doświadczenie zawodowe autorów koncepcji z poszczególnych branż.

Oferty, które wpłynęły w postępowaniu:

  1. Archimedia Architekci & Inżynierowie – 191 888 zł brutto
  2. "MD Polska” Sp. z o. o. – 189 420 zł brutto
  3. Jacek Szczęsny Archi-CAD Pracownia Architektoniczna – 297 660 zł brutto
  4. TBiARCHITEKCI Sp. z o.o. – 197 800 zł brutto
  5. Schick Architekci   - 529 392 zł brutto

Oferty są obecnie weryfikowane pod względem formalno-prawnym. Przetarg zostanie rozstrzygnięty po zakończeniu weryfikacji