Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Przebudowa Gimnazjum nr 12 w Gdańsku ul. Wrzeszczańska 29 na potrzeby GCUW oraz GZSiSS

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Przystąpiliśmy do przebudowy Gimnazjum  nr 12 w Gdańsku ul. Wrzeszczańska 29 na potrzeby Gdańskiego Centrum Usług Wspólnych oraz Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego.

Zakres zadania przewiduje:

  • przebudowę i dostosowanie pomieszczeń w piwnicy budynku na potrzeby Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego (zwanego dalej GZSiSS);
  • przebudowę i dostosowanie pomieszczeń w piwnicy, parterze, I piętrze budynku na potrzeby Gdańskiego Centrum Usług Wspólnych (zwanego dalej GCUW);
  • realizację elementów zagospodarowania terenu nie zrealizowanych w I etapie inwestycji obejmujących między innymi parking, dojście do wejścia głównego do Gdańskiego Centrum Usług Wspólnych, cześć rekreacyjna od wschodu budynku i zieleń urządzona.
  • wymianę instalacji sanitarnej, elektrycznej i teletechnicznej.

W ramach inwestycji zamontowana zostanie winda, a budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wykonane zostaną nowe ścianki działowe, posadzki, przebudowane zostaną łazienki. Na terenie obiektu pojawi się również monitorng. Wybudowany zostanie także parking. Zagospodarowane zostanie także patio.

Termin realizacji: czerwiec 2021 r.

Gimnazjum 12 16

 Aktualizacja, 20.11.2020 r.

Prace koncentrują się wewnątrz obiektu, gdzie trwa wymiana instalacji elektrycznej, montaż nowych okien i drzwi. Prowadzone są prace malarskie, układana jest nowa glazura w sanitariatach. Stawiane są także ściany działowe w pomieszczeniach.

wrz

Aktualizacja, 28.10.2020 r.

Trwa budowa miejsc postojowych przy budynku. Prace koncentrują się wewnątrz obiektu. Trwa montaż instalacji elektrycznej, teletechnicznej i sanitarnej. Ponadto kontynuowane są roboty przy wymianie węzła C.O. W części pomieszczeń trwają prace wykończeniowe i malarskie.

wrz2

Aktualizacja, 27.08.2020 r.

Na terenie szkoły kontynuowane są rozbiórki. Zdemontowane zostały grzejniki, framugi  i drzwi wewnętrzne.

wr1

Aktualizacja, 11.08.2020 r.

 Na terenie bydynku Wykonawca robót przystąpił do prac rozbiórkowych koniecznych do przebudowy obiektu i przystowania go do pełnienia nowych funkcji.  

Wrzeszczanska 08 20 12

 

 Aktualizacja, 2.06.2020 r.

W ubiegłym tygodniu podpisano umowę na drugi etap przebudowy budynku przy ul. Wrzeszczańskiej 29, w którym dawniej mieściło się Gimnazjum nr 12. Wykonawcą prac jest Zakład Produkcyjno-Usługowy "ELKOR" Helga Jakielska, który zrealizuje zadanie za niecałe 5,3 mln złotych.

Aktualizacja, 20.04.2020 r.

20 kwietnia poznaliśmy oferty w przetargu. Na realizację zadania zabezpieczono 5,5 mln złotych. Wpłynęło 7 ofert. Najniższa z nich opiewa na ok. 5,3 mln złotych. Oferty są obecnie analizowane.