Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Rewitalizacja i przebudowa kompleksu budynków palmiarni- etap II

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

W Parku Oliwskim rozpoczęła się przebudowa  budynku socjalno-technicznego wraz z węzłem ciepła.

Gdańsk inwestuje kolejne fundusze w poprawę stanu palmiarni, znajdującej się na terenie Parku Oliwskiego. Podpisano umowę na realizację II etapu rozbudowy obiektu. Wykonawca, firma Kamaro Sp.z. o.o. za niemal 3,5 mln złotych przebuduje budynek socjalny i węzeł ciepła, który niezbędny jest do utrzymania odpowiedniej temperatury w palmiarni.

Budynek socjalno-techniczny dedykowany będzie pracownikom parku. Znajdować się w nim będzie m.in. zaplecze socjalne, pomieszczenia węzła cieplnego i kotłowni. W obiekcie przewidziano również ogólnodostępne toalety. Wykonawca w ramach zadania podłączy instalacje do istniejącej rotundy i wykona chodnik wokół obiektu. Zakres prac przewiduje także rozbiórkę elementów starej szklarni. Aby odpowiednio zabezpieczyć rośliny, wykonany zostanie specjalny tunel termiczny. Roślinność będzie miała zapewniony stały dostęp do ogrzewania i wody.

W ramach zagospodarowania terenu przewiduje się uporządkowanie placu dookoła inwestycji, w tym wykonanie ścieżek spacerowych. Wszystkie prace objęte przedmiotem zamówienia będą realizowane przy dostępności parku dla zwiedzających. Koniec prac przewidziano na II kwartał 2019 roku.

 Termin realizacji - II kwartał 2019 r.

 

Widok przed realizacją zadania

Palmiar 9

Palmiar 11

Palmiar 28

Aktualizacja 31.05.2019 r.

Wykonawca kontynuuje budowę kompleksu socjalnego, budynek został uzbrojony w media. Toalety zostały wyposażone w glazurę oraz sanitariaty. Realizowane są roboty przy budowie dachu.

Palmiarnia 05 19 14

Aktualizacja 12.04.2019 r.

Trwają roboty przy instalowaniu kontrukcji dachu. Wykonawca wykonuje prace przy elewacji z cegły licowej.

Palmiarnia 04 19 2

Aktualizacja 06.03.2019 r.

Na terenie budowy wykonano już ścianki i mury oporowe, trwają prace przy wykonywaniu instalacji wewnętrznych i elewacji.

HDR 0001 2 3 70

Aktualizacja 24-01-19

W ramach realizacji zadania wykonane zostały fundamenty, ściany fundamentowe, izolacje przeciwwilgociowe oraz podsypki z kruszywa wewnątrz powstającego budynku. Wykonana została warstwa konstrukcyjna posadzki.

Palmia 01 19 20