Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Realizowane

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Trwa przebudowa Domu Pomocy Społecznej przy ul. Polanki. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych, sanitarnych, elektrycznych, teletechnicznych, drogowych a także dostawę i montaż wyposażenia.

Realizacja inwestycji polega na budowie trzech nowych obiektów przeznaczonego do prowadzenia placówki opiekuńczej. W ramach zadania powstają trzy wolnostojące budynki (A, B i C), zlokalizowane przy zbiegu ulicy Wagnera i Sobieskiego. Na terenie działki powstanie także niezbędna infrastruktura techniczna i drogowa.

 

Celem rewitalizacji i przebudowy, oprócz zabezpieczenia obiektu zabytkowego przed dalszą degradacją, poprawą stanu technicznego oraz dostosowaniem do obecnych wymagań i przepisów jest zachowanie i wyeksponowanie wartości kulturowych historycznego Parku Opackiego.

W Parku Oliwskim niebawem rozpocznie się przebudowa  budynku socjalno-technicznego wraz z węzłem ciepła.

 

Gdańsk inwestuje kolejne fundusze w poprawę stanu palmiarni, znajdującej się na terenie Parku Oliwskiego. Podpisano umowę na realizację II etapu rozbudowy obiektu. Wykonawca, firma Kamaro Sp.z. o.o. za niemal 3,5 mln złotych przebuduje budynek socjalny i węzeł ciepła, który niezbędny jest do utrzymania odpowiedniej temperatury w palmiarni.

Budynek socjalno-techniczny dedykowany będzie pracownikom parku. Znajdować się w nim będzie m.in. zaplecze socjalne, pomieszczenia węzła cieplnego i kotłowni. W obiekcie przewidziano również ogólnodostępne toalety. Wykonawca w ramach zadania podłączy instalacje do istniejącej rotundy i wykona chodnik wokół obiektu. Zakres prac przewiduje także rozbiórkę elementów starej szklarni. Aby odpowiednio zabezpieczyć rośliny, wykonany zostanie specjalny tunel termiczny. Roślinność będzie miała zapewniony stały dostęp do ogrzewania i wody.

W ramach zagospodarowania terenu przewiduje się uporządkowanie placu dookoła inwestycji, w tym wykonanie ścieżek spacerowych. Wszystkie prace objęte przedmiotem zamówienia będą realizowane przy dostępności parku dla zwiedzających. Koniec prac przewidziano na II kwartał 2019 roku.

 

 

Widok przed realizacją zadania

Palmiar 9

Palmiar 11

Palmiar 28