Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Budowa boiska przy ul. J. Meissnera

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zakończyła budowę pełnowymiarowego, ogólnodostępnego boiska piłkarskiego wraz z zapleczem socjalnym oraz infrastrukturą techniczną. Obiekt powstał na terenie parku, im. Jana Pawła II, zlokalizowanego w dzielnicy Zaspa, przy ul. J. Meissnera w Gdańsku.

Mimo że była to jedna z najatrakcyjniejszych części dzielnicy, potencjał tego miejsca nie był w pełni wykorzystany. Obecnie teren ten pełni funkcję rekreacyjno-wypoczynkową dla lokalnej społeczności. Budowa ogólnodostępnego boiska wraz z zapleczem socjalnym stanowiła jeden z ważniejszych punktów w koncepcji programowo – przestrzennej rewitalizacji parku. Zgodnie z nią park ma pełnić funkcję przestrzeni umożliwiającej bliski kontakt ze sportem i rozrywką dla osób w różnym wieku.


W skład obiektu wchodzi:

  • Boisko do gry w piłkę nożną (płyta główna) o nawierzchni z trawy syntetycznej (wym. 75 m x 110 m), wraz z wyposażeniem m.in.: mini trybuny, wiaty, bramki, a także oświetlenie boiska. 
  • Zaplecze socjalne - budynek sanitarno-szatniowy posiadający oddzielnie szatnie, pokoiki dla trenerów i sędziów, a także magazynek sprzętu gospodarczo-sportowego. W budynku znajduyje się również zespół higieniczno-sanitarny oraz pomieszczenie administracyjno-techniczne. 
  • Parking samochodowy i rowerowy.
  • Drogi i ciągi piesze.
  • Elementy małej architektury (ogrodzenie, piłkochwyty, tablica wyników).

 

Realizacja inwestycji obejmowała również uzbrojenie i urządzenie terenu w sieć wodociągową, kanalizacyjną (sanitarną i deszczową), ciepłowniczą, elektryczną. Teren wyposażony został w monitoring oraz nagłośnienie.

Zakres przedmiotu zamówienia obejmował: 

1) Usunięcie drzew oraz usunięcie krzewów, 
2) Boisko piłkarskie o nawierzchni typu sztuczna trawa i wymiarach 110 x 75 m, wraz z niezbędnym wyposażeniem określonym w projekcie, 
3) Zjazd z ul. J. Meissnera z miejscami postojowymi dla niepełnosprawnych (10 m.p.) i parkingiem rowerowym (30 m.p.). 
4) Odwodnienie parkingu od strony ul. J. Meissnera 
5) Fragment ciągu pieszego wzdłuż boiska, prowadzącego od ul. J. Meissnera od parkingu przy Al. Rzeczypospolitej i do boiska 
6) Oświetlenie boiska, parkingu zlokalizowanego od strony ul. J. Meissnera
7) Oświetlenie ciągu pieszego prowadzącego od ul. J. Meissnera do Al. Rzeczypospolitej za pomocą opraw LED zasilanych z ogniw fotowoltaicznych poprzez układ akumulatorowy. 
8) Monitoring wizyjny boiska, parkingu zlokalizowanego od strony ul. Meissnera oraz fragmentu ciągu pieszego 
9) Przebudowę sieci wodociągowych i kanalizacji sanitarnej kolidujących z boiskiem 
10) Ogrodzenie terenu boiska i budynku zaplecza 
11) Nagłośnienie boiska 
12) Trybuny dla 500 widzów 
13) Budynek zaplecza wraz z przyłączami i wyposażeniem o powierzchni zabudowy 149,6 m2 (powierzchnia użytkowa 133,45 m2) 
14) Elementy małej architektury (m.in. ławki, kosze na śmieci, maszty flagowe) 
15) Nasadzenia drzew i krzewów.
Wizualizacja obiektu

Wizualizacja boiska (po kliknięciu na nazwę, obejrzymy prezentację ).

Wykonawca robót: PANORAMA OBIEKTY SPORTOWE Sp. z o.o. z Piaseczna
Termin realizacji: 12.02.2015 r. - 30.09.2015 r.
Koszt robót: 5,1 mln zł
Dofinansowanie w wysokości 1 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.