Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - PUMPTRACK - TOR JAZDY DLA KAŻDEGO NA ŚWIEŻYM POWIETRZU - BO 2021

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Przygotowujemy się do realizacji zadania polegającego na budowie pupmtracku ramach BO 2021.

PUMPTRACK TOR JAZDY DLA KAZDEG

 

Projekt zakłada budowę pumtrack’u - uniwersalnego zapętlonego, asfaltowego toru lub zespołu torów do równoczesnego uprawiania przez wiele osób dyscyplin sportowych. Pumptrack jest uniwersalnym i ponadczasowym obiektem sportowym i rekreacyjnym integrującym mieszkańców, turystów. Dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu trasy można na nim jeździć  na zróżnicowanych prędkościach - zarówno małymi rowerkami dziecięcymi, jak i dużymi rowerami górskimi. Będzie to doskonałe miejsce również dla rolkarzy, deskorolkarzy czy jeżdżących na hulajnogach. Treningi na ogólnodostępnym, nieogrodzonym torze mogą bez przeszkód odbywać się przy sprzyjających warunkach atmosferycznych przez cały rok. Obiekt ten wspiera promocję zdrowego trybu życia oraz aktywności sportowej na świeżym powietrzu. Obiket ma powstać na rozległym trawniku, usytuowanym wzdłuż nurtu Potoczku Oliwskiego, na odcinku pomiędzy ulicami Pomorską, a Rzepichy.

Szczegółowy zakres zadania poznamy po opracowaniu dokumentacji projektowej. Dodatkowo, zakresy realizacji wniosków będą konsultowane i uzgadniane z wnioskodawcami na poszczególnych etapach realizacji.

Cykl realizacji wniosku jest dwuletni i powinien zakończyć się w grudniu 2022 r.