Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - BO 2019. W przygotowaniu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Przygotowujemy się do realizacji zadania polegającego na zagospodarowaniu przestrzeni wokół Szkoły Podstawowej nr 50 w Gdańsku (I etap - ścianka wspinaczkowa, II etap - miejsca postojowe)

Zagospodarowanie przestrzeni wokół Szkoły Podstawowej nr 50 przy ul. Grobla IV w Gdańsku.

Etap I
:
Wykonanie ścianki wspinaczkowej (jednej bądź kilku w zależności od możliwości lokalizacyjnych). Celem jest uatrakcyjnienie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży poprzez gwarancję dobrej zabawy i wpływ na rozwój psychoruchowy. Ponadto ćwiczenia na ściance są korzystne dla osób z wadami postawy. Praca mięśni pleców, obręczy barkowej i ramion jest zalecana dla osób m.in. ze skoliozą.

Etap II
:
Modernizacja odcinka drogi wzdłuż ul. Tobiasza wraz z bezpłatnymi miejscami postojowymi dla rodziców dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 50 w Gdańsku. W chwili obecnej wskazany odcinek ulicy wymaga modernizacji, aby przestrzeń wokół szkoły stanowiła spójną całość. Dodatkowo inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych.

Szczegółowy zakres zadania poznamy po opracowaniu dokumentacji projektowej. Dodatkowe zakresy realizacji wniosków będą konsultowane i uzgadniane z wnioskodawcami na poszczególnych etapach realizacji.

Zagospodarowanie przestrzeni wokol Szkoly Podstawowej nr 50a


Aktualizacja 26.07.2019 r.
5 lipca 2019 r. podpisaliśmy umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dla przedmiotowego zadania. Opracuje ją firma LANDCOM PROJECTS sp. z o.o., w terminie do listopada 2019 r. Koszt wykonania dokumentacji wyniesie niecale 19 tysięcy złotych.

Przygotowujemy się do realizacji zadania polegającego na wykonaniu chodnika do przychodni przy ulicy Reformackiej w Gdańsku.

 

Przygotowujemy się do realizacji zadania "Dojazd do Worcella 21, 23, 25, oraz Bitwy pod Lenino 1 i chodnik wzdłuż Worcella 25"

 

Tematem jest ścieżka gruntowa, użytkowana przez pieszych oraz rowerzystów jadących z ul. Powstańców Warszawskich w celu ominięcia ruchliwego odcinka Beethovena, za stacją Lotos i Biedronką.

 

Przygotowujemy się do realizacji zadania związanego z budową Skatepark Jar Wilanowska - etap I

 

Przygotowujemy się do realizacji zadania plegającego na budowie schodów na Orunię Górną z osiedla Promiennego. Obecnie przejście odbywa się przez nieutwardzoną, grząską, porośniętą chaszczami stromą ścieżką. Celem realizacji zwycięskiego projektu BO 2019 jest budowa schodów umożliwiających mieszkańcom piesze dojście do wskazanej powyżej infrastruktury miejskiej.